24/4/2026
КОВАЧЕВИЋ НА ОБИЉЕЖАВАЊУ ДАНА БАЊЕ ЛУКЕ
Предсједник Општине Никшић Марко Ковачевић присуствовао је свечаности поводом Дана Бање Луке, гдје се, уочи саме свечаности, састао са градоначелником тога града Драшком Станивуковићем.
Ковачевић је истакао да му је велико задовољство што Никшић и Бања Лука имају одличну сарадњу, нагласивши да су односи између два града засновани на пријатељству, међусобном поштовању и заједничким пројектима.
„Постоји значајан простор за даље унапређење сарадње у областима привреде, културе, туризма и бројним другим областима, па ће будући заједнички пројекти додатно ојачати везе између два града“, поручио је предсједник.
Станивуковић је казао да Дан града увијек подсјећа на значај заједништва и слоге.
„Поводом Дана нашег града угостили смо драге пријатеље из Новог Сада, са градоначелником Жарком Мићином на челу, као и делегацију Општине Никшић, предвођену предсједником Општине Марком Ковачевићем. Данас, када обиљежавамо Дан ослобођења Бање Луке, посебно је важно што смо заједно. То је дан који нас подсјећа на слободу, јединство и снагу нашег народа, али и обавезу да те вриједности чувамо и јачамо и у будућности. Нека нас овај дан додатно учврсти да, сложни и снажни, дочекујемо све важне датуме, градећи још чвршће везе и сарадњу, како са Новим Садом, тако и са Никшићем, на добробит наших грађана“, навео је Станивуковић.

Najnovije vijesti
МАРОЈЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА „ЛУЧАШИМА“ СРЕДЊЕ СТРУЧНЕ ШКОЛЕ
ИЗЛОЖБА СВИХ ПРИСТИГЛИХ РАДОВА ЗА ЊЕГОШЕВО СПОМЕН-ОБИЉЕЖЈЕ ОД 23. ЈУНА У ЈУ „МУЗЕЈИ И ГАЛЕРИЈЕ“ НИКШИЋ
КОВАЧЕВИЋ: ЗАЈЕДНИШТВО И СПОРТСКИ ДУХ ДО ЗЛАТА У ИТАЛИЈИ
СЈУТРА ДАН ЖАЛОСТИ У НИКШИЋУ
ИСПЛАЋЕНА ФИНАНСИЈСКА ПОДРШКА МАТУРАНТИМА У ИЗНОСУ ОД 100 ЕВРА
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА НАЈБОЉИМ ОСНОВЦИМА
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА „ЛУЧАШИМА“ МУЗИЧКЕ ШКОЛЕ
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА ГИМНАЗИЈАЛЦИМА ДОБИТНИЦИМА ДИПЛОМЕ „ЛУЧА“
ОДАБРАНО НАЈБОЉЕ ИДЕЈНО РЈЕШЕЊЕ ЗА ИЗРАДУ СПОМЕН-ОБИЉЕЖЈА ПЕТРУ II ПЕТРОВИЋУ ЊЕГОШУ