25/4/2023
KОВАЧЕВИЋ И КАТИЋ: НИКШИЋ И ИСТОЧНО НОВО САРАЈЕВО ПОСТАЛИ ПОБРАТИМИ
Предсједник Општине Никшић Марко Ковачевић и начелник Општине Источно Ново Сарајево Јован Катић потписали су Повељу о братимљењу ове двије јединице локалне самоуправе. Том приликом предсједник Ковачевић и начелник Катић истакли су да су са Повељом ставили вјечну круну на велико пријатељство и започели етапу велике сарадње и братских односа. „Драго ми је што смо на овај начин учврстили везу и пријатељство између наших општина. Повеља ће нам омогућити још бољу сарадњу у свим областима. Никшић од данас има и званично поузданог партнера на регионалном нивоу“, поручио је предсједник Ковачевић. „Поносан сам на односе које смо развили са браћом с друге стране границе и радујем се периоду који слиједи, а у којем ћемо једни другима бити подршка, помоћ и инспирација“, истакао је начелник Катић. Поред тога, сарадња је успостављена између туристичких организација града Источно Сарајево и Никшића, као и Културног центра Источно Ново Сарајево и ЈУ „Захумље“. Катић и Ковачевић су након састанка симболично отворили вјештачко језеро у Дечанској улици и засадили дрво пријатељства двије општине.

Najnovije vijesti
МАРОЈЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА „ЛУЧАШИМА“ СРЕДЊЕ СТРУЧНЕ ШКОЛЕ
ИЗЛОЖБА СВИХ ПРИСТИГЛИХ РАДОВА ЗА ЊЕГОШЕВО СПОМЕН-ОБИЉЕЖЈЕ ОД 23. ЈУНА У ЈУ „МУЗЕЈИ И ГАЛЕРИЈЕ“ НИКШИЋ
КОВАЧЕВИЋ: ЗАЈЕДНИШТВО И СПОРТСКИ ДУХ ДО ЗЛАТА У ИТАЛИЈИ
СЈУТРА ДАН ЖАЛОСТИ У НИКШИЋУ
ИСПЛАЋЕНА ФИНАНСИЈСКА ПОДРШКА МАТУРАНТИМА У ИЗНОСУ ОД 100 ЕВРА
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА НАЈБОЉИМ ОСНОВЦИМА
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА „ЛУЧАШИМА“ МУЗИЧКЕ ШКОЛЕ
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА ГИМНАЗИЈАЛЦИМА ДОБИТНИЦИМА ДИПЛОМЕ „ЛУЧА“
ОДАБРАНО НАЈБОЉЕ ИДЕЈНО РЈЕШЕЊЕ ЗА ИЗРАДУ СПОМЕН-ОБИЉЕЖЈА ПЕТРУ II ПЕТРОВИЋУ ЊЕГОШУ