20/11/2025
КОВАЧЕВИЋ СА ГРЧКОМ МИНИСТАРКОМ ТУРИЗМА У СОЛУНУ
Делегација Општине Никшић с предсједником Марком Ковачевићем на челу борави на Међународном сајму туризма и хотелске опреме „Philoxenia — Hotelia“ у Солуну, у организацији HELEXPO-а.
Том приликом предсједник Ковачевић је истакао да му је велика част што присуствује свечаном отварању Сајма, који је званично отворила грчка министарка туризма Олга Кефалогијани.
„Уочи саме церемоније остварио сам са њом срдачан и садржајан разговор, током којег сам пренио поздраве наше министарке туризма Симониде Кордић. Министарка Кефалогијани је притом упутила искрене жеље за њен брз опоравак. Током разговора честитала је Никшићу на освајању титуле Европске престонице културе 2030. године и истакла да се радује предстојећој посјети нашој општини, коју ће ускоро реализовати грчка министарка културе Лина Мендони“, навео је Ковачевић.
Он је казао да Сајам „Philoxenia — Hotelia“, са више од 350 излагача из преко 18 земаља, представља значајну међународну платформу за размјену искустава, повезивање и успостављање нових партнерстава.
„Ових дана наша делегација имаће низ састанака са представницима туристичког сектора, што видимо као важан корак у даљем развоју туризма и промоцији Никшића на међународном тржишту“, поручио је Ковачевић.

Najnovije vijesti
МАРОЈЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА „ЛУЧАШИМА“ СРЕДЊЕ СТРУЧНЕ ШКОЛЕ
ИЗЛОЖБА СВИХ ПРИСТИГЛИХ РАДОВА ЗА ЊЕГОШЕВО СПОМЕН-ОБИЉЕЖЈЕ ОД 23. ЈУНА У ЈУ „МУЗЕЈИ И ГАЛЕРИЈЕ“ НИКШИЋ
КОВАЧЕВИЋ: ЗАЈЕДНИШТВО И СПОРТСКИ ДУХ ДО ЗЛАТА У ИТАЛИЈИ
СЈУТРА ДАН ЖАЛОСТИ У НИКШИЋУ
ИСПЛАЋЕНА ФИНАНСИЈСКА ПОДРШКА МАТУРАНТИМА У ИЗНОСУ ОД 100 ЕВРА
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА НАЈБОЉИМ ОСНОВЦИМА
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА „ЛУЧАШИМА“ МУЗИЧКЕ ШКОЛЕ
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА ГИМНАЗИЈАЛЦИМА ДОБИТНИЦИМА ДИПЛОМЕ „ЛУЧА“
ОДАБРАНО НАЈБОЉЕ ИДЕЈНО РЈЕШЕЊЕ ЗА ИЗРАДУ СПОМЕН-ОБИЉЕЖЈА ПЕТРУ II ПЕТРОВИЋУ ЊЕГОШУ