7/7/2025
КОВАЧЕВИЋ И ЛАЛАТОВИЋ ЖИЖИЋ ЧЕСТИТАЛИ „ЗАХУМЉУ“ НА ВЕЛИКОМ УСПЈЕХУ У ТРЕБИЊУ
На заједничком пријему уприличеном поводом великог успјеха Ветеранског ансамбла „Захумље“, предсједник Општине Никшић Марко Ковачевић и предсједница Скупштине општине Милица Лалатовић Жижић упутили су честитке члановима Ансамбла на освојеној награди „Златни Јован Дучић“ на престижном фестивалу у Требињу.
Предсједник Ковачевић изразио је понос због још једног културног признања које потврђује да Никшић заузима важно мјесто на мапи регионалних културних дешавања.
Истичући значај успјеха Ансамбла за културни имиџ града Никшића, предсједница Лалатовић Жижић оцијенила је да је ово признање резултат дугогодишњег преданог рада, ентузијазма и љубави према традицији и народној умјетности. Захвалила jе свим члановима на достојанственом представљању Никшића и Црне Горе на међународној сцени.
Ансамбл „Захумље“ захвалио jе локалној самоуправи на подршци, уз обећање да ће и убудуће наставити да промовишe културу, традицију и умјетност Никшића широм региона.

Najnovije vijesti
МАРОЈЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА „ЛУЧАШИМА“ СРЕДЊЕ СТРУЧНЕ ШКОЛЕ
ИЗЛОЖБА СВИХ ПРИСТИГЛИХ РАДОВА ЗА ЊЕГОШЕВО СПОМЕН-ОБИЉЕЖЈЕ ОД 23. ЈУНА У ЈУ „МУЗЕЈИ И ГАЛЕРИЈЕ“ НИКШИЋ
КОВАЧЕВИЋ: ЗАЈЕДНИШТВО И СПОРТСКИ ДУХ ДО ЗЛАТА У ИТАЛИЈИ
СЈУТРА ДАН ЖАЛОСТИ У НИКШИЋУ
ИСПЛАЋЕНА ФИНАНСИЈСКА ПОДРШКА МАТУРАНТИМА У ИЗНОСУ ОД 100 ЕВРА
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА НАЈБОЉИМ ОСНОВЦИМА
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА „ЛУЧАШИМА“ МУЗИЧКЕ ШКОЛЕ
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА ГИМНАЗИЈАЛЦИМА ДОБИТНИЦИМА ДИПЛОМЕ „ЛУЧА“
ОДАБРАНО НАЈБОЉЕ ИДЕЈНО РЈЕШЕЊЕ ЗА ИЗРАДУ СПОМЕН-ОБИЉЕЖЈА ПЕТРУ II ПЕТРОВИЋУ ЊЕГОШУ