7/7/2025
КОВАЧЕВИЋ И ЛАЛАТОВИЋ ЖИЖИЋ ЧЕСТИТАЛИ „ЗАХУМЉУ“ НА ВЕЛИКОМ УСПЈЕХУ У ТРЕБИЊУ
На заједничком пријему уприличеном поводом великог успјеха Ветеранског ансамбла „Захумље“, предсједник Општине Никшић Марко Ковачевић и предсједница Скупштине општине Милица Лалатовић Жижић упутили су честитке члановима Ансамбла на освојеној награди „Златни Јован Дучић“ на престижном фестивалу у Требињу.
Предсједник Ковачевић изразио је понос због још једног културног признања које потврђује да Никшић заузима важно мјесто на мапи регионалних културних дешавања.
Истичући значај успјеха Ансамбла за културни имиџ града Никшића, предсједница Лалатовић Жижић оцијенила је да је ово признање резултат дугогодишњег преданог рада, ентузијазма и љубави према традицији и народној умјетности. Захвалила jе свим члановима на достојанственом представљању Никшића и Црне Горе на међународној сцени.
Ансамбл „Захумље“ захвалио jе локалној самоуправи на подршци, уз обећање да ће и убудуће наставити да промовишe културу, традицију и умјетност Никшића широм региона.

Najnovije vijesti
У НИКШИЋУ ОДРЖАН САСТАНАК ПРОЈЕКТНИХ ПАРТНЕРА У ОКВИРУ ReInd-BBG ПРОЈЕКТА
МАНИФЕСТАЦИЈА МАЈ У НИКШИЋУ
МЕЂУНАРОДНИ СИМПОЗИЈУМ РАЧУНОВОЂА
ОТВАРАЊЕ ЉЕТЊЕ ТУРИСТИЧКЕ И КОНЦЕРТНЕ СЕЗОНЕ У НИКШИЋУ
КРТОЛИЦА: ОПШТИНА НИКШИЋ ЋЕ НОВИМ ПРОЈЕКТИМА ДОДАТНО ПОМОЋИ НАЈУГРОЖЕНИЈЕ СУГРАЂАНЕ
ОДРЖАН КОНЦЕРТ ЈУ „ЗАХУМЉЕ“
ОПШТИНА НИКШИЋ НА МЕЂУНАРОДНОМ САЈМУ ПОЉОПРИВРЕДЕ У НОВОМ САДУ
НИКШИЋ У ЕВРОПСКОМ ПРОГРАМУ ОДРЖИВОГ РАЗВОЈА
ЕВРОПСКИ ДАН ПАРКОВА У НИКШИЋУ