25/3/2026
КОВАЧЕВИЋ: НЕ СМИЈЕМО ЗАБОРАВИТИ НАШЕ БОРЦЕ КОЈИ СУ СТРАДАЛИ 90-ИХ ГОДИНА
Предсједник Општине Никшић Марко Ковачевић, заједно са предсједником Одбора за људска права и слободе Скупштине Црне Горе Јованом Вучуровићем и потпредсједником Општине Видаком Кртолицом, положио је вијенац на Спомен-обиљежје борцима погинулим у ратовима деведесетих година на Тргу Шака Петровића.
Предсједник Ковачевић је том приликом казао да се Општина Никшић труди да баштини културу сјећања, поготово према жртвама у свим претходним ратовима.
„То је посљедњи рат који се водио на овом простору и који је почео 24. марта 1999. године. Ми смо, као Општина Никшић, жељели да одамо почаст свим борцима ратова 90-их, припадницима војних и полицијских снага, као и свим цивилним жртвама. Они су прави јунаци, које не треба да заборавимо, јер су били вјерни својој земљи и своме народу, испуњавајући оно што су биле њихове дужности, а локалне и државне институције дужне су да их се због тога сјећају. У међувремену, мијењале су се и државе и државне политике, али је њихова жртва и њихово страдање остало“, поручио је Ковачевић.

Najnovije vijesti
МАРОЈЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА „ЛУЧАШИМА“ СРЕДЊЕ СТРУЧНЕ ШКОЛЕ
ИЗЛОЖБА СВИХ ПРИСТИГЛИХ РАДОВА ЗА ЊЕГОШЕВО СПОМЕН-ОБИЉЕЖЈЕ ОД 23. ЈУНА У ЈУ „МУЗЕЈИ И ГАЛЕРИЈЕ“ НИКШИЋ
КОВАЧЕВИЋ: ЗАЈЕДНИШТВО И СПОРТСКИ ДУХ ДО ЗЛАТА У ИТАЛИЈИ
СЈУТРА ДАН ЖАЛОСТИ У НИКШИЋУ
ИСПЛАЋЕНА ФИНАНСИЈСКА ПОДРШКА МАТУРАНТИМА У ИЗНОСУ ОД 100 ЕВРА
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА НАЈБОЉИМ ОСНОВЦИМА
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА „ЛУЧАШИМА“ МУЗИЧКЕ ШКОЛЕ
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА ГИМНАЗИЈАЛЦИМА ДОБИТНИЦИМА ДИПЛОМЕ „ЛУЧА“
ОДАБРАНО НАЈБОЉЕ ИДЕЈНО РЈЕШЕЊЕ ЗА ИЗРАДУ СПОМЕН-ОБИЉЕЖЈА ПЕТРУ II ПЕТРОВИЋУ ЊЕГОШУ