28/1/2026
КРТОЛИЦА НА САМИТУ ГРАДОНАЧЕЛНИКА МРЕЖЕ „B40“ У ЗАГРЕБУ: УНАПРЕЂЕЊЕМ САРАДЊЕ ДО БРОЈНИХ БЕНЕФИТА ЗА НИКШИЋ
Потпредсједник Општине Никшић Видак Кртолица и секретар Секретаријата за комуналне послове и саобраћај Милорад Зечевић учествовали су на Самиту B40 — Balkan Cities Network, који се одржава у Загребу, гдје су имали низ значајних састанака и разговора са градоначелницима и представницима градова из региона, међу којима су Загреб, Сарајево, Лакташи, Бијељина и Солун.
Током Самита остварени су бројни формални и неформални контакти, који ће у наредном периоду представљати основ за успостављање конкретне сарадње са више градова чланова ове регионалне иницијативе, у областима од заједничког интереса.
У разговорима је посебан акценат стављен на пројекат „Никшић — Европска престоница културе 2030“, као и на размјену искустава у вези са развојем културних политика и међународне сарадње градова. Такође, било је ријечи о плановима за изградњу Регионалног центра за управљање отпадом, као и о темама које се односе на Зелену агенду, заштиту животне средине и одрживи развој.

Najnovije vijesti
МАРОЈЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА „ЛУЧАШИМА“ СРЕДЊЕ СТРУЧНЕ ШКОЛЕ
ИЗЛОЖБА СВИХ ПРИСТИГЛИХ РАДОВА ЗА ЊЕГОШЕВО СПОМЕН-ОБИЉЕЖЈЕ ОД 23. ЈУНА У ЈУ „МУЗЕЈИ И ГАЛЕРИЈЕ“ НИКШИЋ
КОВАЧЕВИЋ: ЗАЈЕДНИШТВО И СПОРТСКИ ДУХ ДО ЗЛАТА У ИТАЛИЈИ
СЈУТРА ДАН ЖАЛОСТИ У НИКШИЋУ
ИСПЛАЋЕНА ФИНАНСИЈСКА ПОДРШКА МАТУРАНТИМА У ИЗНОСУ ОД 100 ЕВРА
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА НАЈБОЉИМ ОСНОВЦИМА
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА „ЛУЧАШИМА“ МУЗИЧКЕ ШКОЛЕ
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА ГИМНАЗИЈАЛЦИМА ДОБИТНИЦИМА ДИПЛОМЕ „ЛУЧА“
ОДАБРАНО НАЈБОЉЕ ИДЕЈНО РЈЕШЕЊЕ ЗА ИЗРАДУ СПОМЕН-ОБИЉЕЖЈА ПЕТРУ II ПЕТРОВИЋУ ЊЕГОШУ