23/2/2026
НИКШИЋ НА 47. МЕЂУНАРОДНОМ САЈМУ ТУРИЗМА У БЕОГРАДУ
Општина Никшић и Туристичка организација Никшић учествују на 47. Међународном сајму туризма у Београду, гдје представљају богату туристичку понуду и развојне потенцијале наше општине.
Посјетиоцима Сајма представљени су природни ресурси, културно-историјско насљеђе, манифестације и инвестиционе могућности, уз посебан акценат на освојену титулу Европске престонице културе 2030, коју је понио Никшић, чиме је наш град добио значајно европско признање и потврду свог културног потенцијала.
Првог дана Сајма, штанд Туристичке организације Никшић посјетила је министарка туризма Симонида Кордић са сарадницима — државним секретарима Петром Драшковићем и Вуком Жижићем.
У оквиру сајамских активности биће организована и посебна промоција:
— Никшић — Европска престоница културе 2030, — промоција Лејк феста, — 130 година Никшићке пиваре.
Промоција ће се одржати на штанду Туристичке организације Никшић, у суботу, 21. фебруара, у 12 часова.

Najnovije vijesti
МАРОЈЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА „ЛУЧАШИМА“ СРЕДЊЕ СТРУЧНЕ ШКОЛЕ
ИЗЛОЖБА СВИХ ПРИСТИГЛИХ РАДОВА ЗА ЊЕГОШЕВО СПОМЕН-ОБИЉЕЖЈЕ ОД 23. ЈУНА У ЈУ „МУЗЕЈИ И ГАЛЕРИЈЕ“ НИКШИЋ
КОВАЧЕВИЋ: ЗАЈЕДНИШТВО И СПОРТСКИ ДУХ ДО ЗЛАТА У ИТАЛИЈИ
СЈУТРА ДАН ЖАЛОСТИ У НИКШИЋУ
ИСПЛАЋЕНА ФИНАНСИЈСКА ПОДРШКА МАТУРАНТИМА У ИЗНОСУ ОД 100 ЕВРА
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА НАЈБОЉИМ ОСНОВЦИМА
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА „ЛУЧАШИМА“ МУЗИЧКЕ ШКОЛЕ
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА ГИМНАЗИЈАЛЦИМА ДОБИТНИЦИМА ДИПЛОМЕ „ЛУЧА“
ОДАБРАНО НАЈБОЉЕ ИДЕЈНО РЈЕШЕЊЕ ЗА ИЗРАДУ СПОМЕН-ОБИЉЕЖЈА ПЕТРУ II ПЕТРОВИЋУ ЊЕГОШУ