29/8/2023
КОВАЧЕВИЋ И БОЉЕВИЋ ПОТПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ О САРАДЊИ
Предсједник Општине Никшић Марко Ковачевић и директор Фонда за заштиту животне средине ДОО Драшко Бољевић потписали су данас меморандум о сарадњи, чији је циљ реализација заједничких пројеката и активности усмјерених на побољшање квалитета живота и заштите животне средине и енергетске ефикасности у Црној Гори. Предсједник Ковачевић је рекао да ће успостављање сарадње и потписивање овог меморандума допринијети бољем животу грађана и унапређењу стања у животној средини. Директор Бољевић је исказао задовољство интересовањем Општине Никшић за расписане јавне конкурсе, као и за развој даљих активности везаних за области рада које Фонд покрива. На састанку су такође разматране могућности директне сарадње између двије институције, а у односу на специфичне проблеме са којима се носи Општина Никшић. Сарадња између страна потписница засниваће се на принципима партнерства, транспарентности и међусобног информисања ради имплементација пројеката и активности из области животне средине, климатских промјена, енергетске ефикасности и обновљивих извора енергије. С обзиром на то да одрживи развој градова постаје све важнији аспект у времену у коме се свијет све више суочава с изазовима попут климатских промјена, губитка природних ресурса и загађења животне средине, Општина Никшић, у својој перспективи развоја, мора се усмјерити на побољшање животних услова и унапређење енергетске ефикасности.

Najnovije vijesti
МАРОЈЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА „ЛУЧАШИМА“ СРЕДЊЕ СТРУЧНЕ ШКОЛЕ
ИЗЛОЖБА СВИХ ПРИСТИГЛИХ РАДОВА ЗА ЊЕГОШЕВО СПОМЕН-ОБИЉЕЖЈЕ ОД 23. ЈУНА У ЈУ „МУЗЕЈИ И ГАЛЕРИЈЕ“ НИКШИЋ
КОВАЧЕВИЋ: ЗАЈЕДНИШТВО И СПОРТСКИ ДУХ ДО ЗЛАТА У ИТАЛИЈИ
СЈУТРА ДАН ЖАЛОСТИ У НИКШИЋУ
ИСПЛАЋЕНА ФИНАНСИЈСКА ПОДРШКА МАТУРАНТИМА У ИЗНОСУ ОД 100 ЕВРА
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА НАЈБОЉИМ ОСНОВЦИМА
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА „ЛУЧАШИМА“ МУЗИЧКЕ ШКОЛЕ
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА ГИМНАЗИЈАЛЦИМА ДОБИТНИЦИМА ДИПЛОМЕ „ЛУЧА“
ОДАБРАНО НАЈБОЉЕ ИДЕЈНО РЈЕШЕЊЕ ЗА ИЗРАДУ СПОМЕН-ОБИЉЕЖЈА ПЕТРУ II ПЕТРОВИЋУ ЊЕГОШУ