17/4/2026
ОПШТИНА НИКШИЋ НА ФОРУМУ „EUROPE, LET’S COOPERATE!“ У КОПЕНХАГЕНУ
Општина Никшић је дио међународног догађаја „Europe, let’s cooperate!“, који се одржава у Kопенхагену, у организацији програма „Interreg Europe“.
Догађај окупља партнере из цијеле Европе ради размјене искустава и јачања сарадње у различитим областима. Његове кључне области обухватају:
– иновације и истраживање,
– зелену транзицију и заштиту животне средине,
– одрживу мобилност и транспорт,
– ефикасно управљање ресурсима и енергетску ефикасност,
– јачање институционалних капацитета и јавних политика.
Отварајући конференцију, учесницима се обратио Ервин Сиверис, програмски директор „Interreg Europe“, који је представио резултате, нагласио значај овог програма и важност јачања међурегионалне сарадње у Европи. Учешће Општине Никшић представља важну прилику за повезивање са партнерима и развој нових пројеката.
Делегацију Општине Никшић чине Марко Перућица, руководилац Службе за сарадњу, послове предсједника и информисање, Биљана Пињатић и Јелена Контић.

Najnovije vijesti
МАРОЈЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА „ЛУЧАШИМА“ СРЕДЊЕ СТРУЧНЕ ШКОЛЕ
ИЗЛОЖБА СВИХ ПРИСТИГЛИХ РАДОВА ЗА ЊЕГОШЕВО СПОМЕН-ОБИЉЕЖЈЕ ОД 23. ЈУНА У ЈУ „МУЗЕЈИ И ГАЛЕРИЈЕ“ НИКШИЋ
КОВАЧЕВИЋ: ЗАЈЕДНИШТВО И СПОРТСКИ ДУХ ДО ЗЛАТА У ИТАЛИЈИ
СЈУТРА ДАН ЖАЛОСТИ У НИКШИЋУ
ИСПЛАЋЕНА ФИНАНСИЈСКА ПОДРШКА МАТУРАНТИМА У ИЗНОСУ ОД 100 ЕВРА
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА НАЈБОЉИМ ОСНОВЦИМА
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА „ЛУЧАШИМА“ МУЗИЧКЕ ШКОЛЕ
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА ГИМНАЗИЈАЛЦИМА ДОБИТНИЦИМА ДИПЛОМЕ „ЛУЧА“
ОДАБРАНО НАЈБОЉЕ ИДЕЈНО РЈЕШЕЊЕ ЗА ИЗРАДУ СПОМЕН-ОБИЉЕЖЈА ПЕТРУ II ПЕТРОВИЋУ ЊЕГОШУ