11/7/2023
ПРЕДСЈЕДНИК СО ВУКОВИЋ СА ШАМПИОНИМА: ВИ СТЕ ГАРАНТ ДА НИКШИЋКИ ШАХ ИМА БУДУЋНОСТ
Предсједник Скупштине општине Никшић, Немања Вуковић, уприличио је пријем за шахисте „Младости“ – Василију Митровић, Симеону Вукотић, Василија Митровића, Ђорђа Анђелића и Николу Перишића, који су се на недавно одржаном кадетском првенству Црне Горе, у категоријама осам до 18 година, окитили медаљама и на најбољи начин репрезентовали свој клуб и наш град. Вуковић је истакао да град под Требјесом има дугу и свијетлу шаховску традицију и исказао увјерење да ће његови данашњи гости, заједно са њиховим другарима, наставити да исписују вриједне странице историје магичне игре на 64 поља. Такође, подсјетио је да је Никшић 1983. године био домаћин супер-турнира на којем су учествовали асови попут Таља, Петросјана, Спаског, Каспарова... те, са пуним правом, можемо рећи да је наш град, бар на кратко, био шаховски центар свијета. Мали-велики шампиони захвалили су се предсједнику СО на пријему, објаснили шта их је мотивисало да се посвете шаху, изложили даље планове, уз обећање да ће свом граду дати пуно нових разлога за понос и радост. Пријему су присуствовали секретарка Скупштине, Ивана Шљукић, и тренер Омладинског шаховског клуба „Младост“, Мишо Пријовић.

Najnovije vijesti
МАРОЈЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА „ЛУЧАШИМА“ СРЕДЊЕ СТРУЧНЕ ШКОЛЕ
ИЗЛОЖБА СВИХ ПРИСТИГЛИХ РАДОВА ЗА ЊЕГОШЕВО СПОМЕН-ОБИЉЕЖЈЕ ОД 23. ЈУНА У ЈУ „МУЗЕЈИ И ГАЛЕРИЈЕ“ НИКШИЋ
КОВАЧЕВИЋ: ЗАЈЕДНИШТВО И СПОРТСКИ ДУХ ДО ЗЛАТА У ИТАЛИЈИ
СЈУТРА ДАН ЖАЛОСТИ У НИКШИЋУ
ИСПЛАЋЕНА ФИНАНСИЈСКА ПОДРШКА МАТУРАНТИМА У ИЗНОСУ ОД 100 ЕВРА
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА НАЈБОЉИМ ОСНОВЦИМА
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА „ЛУЧАШИМА“ МУЗИЧКЕ ШКОЛЕ
КОВАЧЕВИЋ УРУЧИО ПРИЗНАЊА ГИМНАЗИЈАЛЦИМА ДОБИТНИЦИМА ДИПЛОМЕ „ЛУЧА“
ОДАБРАНО НАЈБОЉЕ ИДЕЈНО РЈЕШЕЊЕ ЗА ИЗРАДУ СПОМЕН-ОБИЉЕЖЈА ПЕТРУ II ПЕТРОВИЋУ ЊЕГОШУ